Nádvorie Európy

Nádvorie Európy je jednou z moderných pamiatok v Podunajsku. Prezentuje architektúru zo 45 krajín a regiónov, ktorej návrh a realizácia nesie mená architektov Nándora Litomericzkého, Petra Takácsa a Petra Vargu. Západnú stranu námestia lemujú estónske, fínske, belgické, holandské, nórske, dánske, anglické, írske, škótske a waleské budovy. Nachádza sa tu aj budova zo San Marína a rumunské, české a slovenské budovy. Nemecká budova je jediná, ktorá nie je nová, a zároveň je najstaršou budovou v meste. Na nádvorí sa nachádza galéria sôch s názvom Európa, ktorá predstavuje panovníkov a iné významné historické osobnosti.

Vnútorný park Zichyho paláca

Vnútorný park Zichyho paláca je s novým námestím spojený Matyášovou bránou. Samotná brána je jednou z dominánt námestia a svojím tvarom a farebnosťou evokuje stavby z obdobia vlády kráľa Matyáša.

Pevnosť Komárno

Komárňanská pevnosť je najväčšou historickou pamiatkou v meste Komárno. Toto unikátne opevnenie je súčasťou najrozsiahlejšieho pevnostného systému v strednej Európe, ktorého časti sa nachádzajú na území Slovenskej republiky aj Maďarska.

Najstaršia časť – Stará pevnosť – bola postavená v 16. storočí na mieste stredovekého hradu. V 17. storočí bola rozšírená o Novú pevnosť.

Šport a relax

Komárno má výnimočnú polohu, pretože leží na sútoku dvoch veľkých riek, pričom oblasť je obohatená o mnoho ďalších riečnych ramien a kanálov. Jedným z pokladov mesta je „Mrtve rameno Váhu“, jazero vytvorené mrtvym ramenom Váhu, ktorého jedinečná atmosféra poskytuje príjemný relax pre rodiny, páry hľadajúce romantiku a všetkých, ktorí sa chcú zotaviť v prírodnom prostredí.

Je ideálnym miestom na aktívny oddych a ponúka piknikové miesta, ihrisko na plážový volejbal a trávnaté futbalové ihrisko. V okolí sa nachádzajú cyklistické, korčuliarske a bežecké trasy.

Termálne bazény

Blahodárne účinky termálnej vody sú známe už od čias Rimanov a sú ideálne na kĺby, reumatizmus a poruchy ženského reprodukčného systému. Jej blahodarné účinky si môžete vychutnať v srdci Komárna počas celého roka. Areál s rozlohou 2,5 hektára so siedmimi rôznymi bazénmi je pre návštevníkov otvorený v lete.